Orange oszczędza: zamknie 20% salonów

Orange

Operator sieci komórkowej Orange postanowił, że w ramach działań oszczędnościowych zamknie część swoich salonów. Zakłada się, że wyeliminowanych ma zostać nawet 20% spośród wszystkich aktualnie funkcjonujących punktów. Redukcja liczby salonów ma być prowadzona między rokiem bieżącym a rokiem 2016. Jak nietrudno jest się domyślić, likwidacja punktów handlowo-usługowych będzie wiązała się z redukcją zatrudnienia. Szacuje się, że w samym 2013 r. w związku z zamknięciami pracę straci nawet 1,7 tysiąca pracowników.

Na przestrzeni najbliższych 3 lat na terenie naszego kraju zamknięta ma zostać 1/5 spośród wszystkich istniejących dzisiaj salonów Orange. Obecnie jest ich dokładnie 934. Warto przy tym dodać, że plany pozbycia się części punktów nie są nowością. Salony tego operatora są systematycznie zamykane już od ubiegłego roku. Proces ten rozpoczął się wraz z połączeniem sił Orange i Telekomunikacji Polskiej S.A. Od kwietnia ubiegłego roku znikło już przeszło 80 salonów tej marki.

Zamykane mają być, przede wszystkim, te placówki, które znajdują się zbyt blisko innych punktów Orange. Klienci będą musieli przyzwyczaić się do tego, że teraz nieco trudniej będzie im dotrzeć do salonu, ponieważ może się okazać, że ten położony najbliżej ich miejsca zamieszkania został już zlikwidowany. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że nie wszystkie salony będą miały identyczną ofertę. Niektóre świadczą tylko podstawowe usługi z zakresu telefonii komórkowej, inne proponują nieco szerszy wachlarz usług. Żeby jednak nie było problemu ze znalezieniem konkretnego punktu, klienci mogą korzystać z oficjalnej strony internetowej Orange, na której pojawiają się informacje dotyczące ofert poszczególnych punktów. Żeby dowiedzieć się, w jakim salonie można załatwić określoną sprawę, można również skorzystać z infolinii Orange.

Poza tym, że zamkniętych ma zostać tak wiele salonów, Orange planuje również zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku z pozyskiwaniem oraz obsługą klientów. Szacuje się, że obecnie na ten cel firma przeznacza 1,2 miliarda złotych. Tak szeroki zakres oszczędności jest powodowany dość słabymi wynikami finansowanymi odnotowanymi przez spółkę. Okazało się, że w ujęciu rocznym jej przychody zmalały o ok. 10%, natomiast zysk netto okazał się być mniejszy w stosunku rocznym aż o 70%.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.